Торгово-економічна співпраця між Україною та Африкою: сучасний стан та перспективи.

Торгово-економічна співпраця між Україною та Африкою: сучасний стан та перспективи.

Торгово-економічна співпраця між Україною та Африкою

2 листопада 2016 року інформаційне агентство СМАРТ КВІН відвідало парламентський круглий стіл “Розвиток торгово-економічної співпраці між Україною та Африкою”, що відбувся за сприяння Комітету з питань промислової політики та підприємництва і Комітету у закордонних справах.

Після втрат традиційних ринків збуту в країнах СНД, українські товаровиробники опинилися у непростій ситуації, яка вимагає негайного пошуку і переорієнтації на нові ринки. Африканський регіон, хоча і є одним з найбільш перспективних, незаслужено займає незначну частку у зовнішньоторговельному обороті України – менше 5%. Парламентарі, урядовці, підприємці, дипломати та експерти дискутували щодо сучасного стану, перспектив та шляхів подолання існуючих бар’єрів взаємодії.

Серед перспективних напрямків для вітчизняного бізнесу є геологорозвідувальні, інжинірингові, будівельні і транспортні послуги. Україна, в свою чергу, зацікавлена в імпорті багатьох видів природніх ресурсів і тільки виграє від пожвавлення співробітництва з країнами Африки, особливо в газо- і нафтовидобувній галузі.

Учасники круглого столу обговорили необхідність спеціальних економічних інструментів, наприклад, експортно-кредитного агентства. Привабливим для українського експорту має стати сегмент державних закупівель африканських країн. На зустрічі також було наголошено про проблеми недостатнього дипломатичного представництва, нерозвиненою мережею торгових представництв, взаємного визнання дипломів в сфері освіти тощо.


4. 11. 2016