ПОПЕРЕДУ – ҐРУНТООБРОБНЕ ОБЛАДНАННЯ

ПОПЕРЕДУ – ҐРУНТООБРОБНЕ ОБЛАДНАННЯ

Директор маркетингового агентства «СМАРТ КВІН», Наталія Церковнікова, розповіла про головні тренди розвитку парку сільськогосподарської техніки України аграрному журналу.

«В Україні зосереджено 30% світових запасів чорнозему. Більше 20% працездатного населення України працює в сільськогосподарській галузі. Останні кілька років сільське господарство є єдиною галуззю, яка демонструє стабільне зростання. Парк техніки за останні кілька років приріс у всіх категоріях – трактори, комбайни, вантажна техніка, навісне обладнання, інше. За даними Міністерства аграрної політики, за 2012 рік господарства витратили на техніку близько 4 млрд. грн., Що, як мінімум, на 10% більше, ніж в 2011.
Статистика показує зміни структури попиту – якщо раніше закуповувалися в основному комбайни та трактори, то зараз аграрії починають купувати імпортні обробні машини – зростає імпорт сівалок, культиваторів та борін. Імпортується не тільки нова техніка, але і колишня у використанні. Дуже активно просувають себе на ринку китайські виробники. Відвідувачі аграрних виставок знають, скільки китайських компаній бере участь у цих заходах, і їх кількість з року в рік зростає. Тобто, ринок воліє імпортну техніку – нову або стару.

16


11. 10. 2013